Planowana ciaza

W momencie, kiedy staramy się z własnym przyjacielem o dziecko, każdy dzień jest niemożliwym oczekiwaniem na radosną nowinę. Najchętniej od razu po stosunku poszłyśmy do apteki po test ciążowy i uczyniły go, by jak najszybciej powiadomić rodzinę oraz partnerów o rychłym zwiększeniu się rodziny. A często daje się, że obok dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, iż nie istniejemy w ciąży. Nie zakładajmy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede każdym, należy zrozumieć, na jedno zasadzie działają testy ciążowe proste w aptece. Ich pracowanie jest bowiem niezwykle przystępne. Liczy na znalezieniu hormony HCG (tworzonego w przypadku spotkania w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są niezwykle surowe w obsłudze i dodatkowo bardzo przyjazne, dlatego należy je kojarzyć razem w zaleceniami na danej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może pochodzić z kilku czynników:

przeterminowanie – tak toż jak całych nowych materiałów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych także nie należy używać po upływie czasu ważności. Wtedy gdyż jego wartości potrafią być zaburzone, a wniosek będzie niewiarygodny, zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – wpływ na zysk testu ciążowego nie właśnie jego doskonałe działanie oraz odczekany okres od momentu ewentualnego zapłodnienia. Duże są i choroby kobiety, przyjmowane przez nią środki i wiek. Tak to, kobiety z chorobą nerek, przekwitające i stosujące leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w sprawy powinny raczej zgłosić się do lekarza, ponieważ w ich sukcesu test może dochodzić ciążę, do której tak faktycznie nie doszło, mikroporonienie – czasem daje się, że test ciążowy wykrył ciążę, lecz kilka dni później, po ponownym jego stworzeniu, wyszedł ujemny. Pewno wtedy znaczyć, że dobiegło do zapłodnienia, jednak zarodek nie zagnieździł się w macicy. W takim wypadku koniecznie zgłoś się do lekarza, ponieważ może jesteś w ciąży pozamacicznej, pośpiech – to najzwyklejsza przyczyna braków w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich testom będzie można wykryć ciążę już w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uzmysłowić sobie pewien ważny czynnik: HCG jest najwcześniej wykrywalne w natur, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, żeby być istotniejszą swoboda.

Obecnie testy ciążowe są tak zrobione, że wykrywają w 99,9% przypadkach ciążę. Zawsze należy pamiętać o tym, iż w żadnym wypadku nie są nieomylne a dla większej pewności należy udać się do specjalistę i dokonać specjalne badania. Przecież w razie pomyłek, najczęściej daje się, iż test wykrył ciążę której nie ma, nie natomiast na odwrót. Dlatego kobiety, które nie chcą nastąpić w ciążę, mogą czuć się uspokojone negatywnym skutkiem testu.