Drukarka fiskalna lodz

Na moc rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 28 listopada 2008 roku, każda kasa fiskalna oraz drukarka fiskalna musi co dwa lata przejść konieczny przegląd techniczny. Właściciel kasy fiskalnej, jaki nie zdoła dopełnić tej form, zostaje ukarany. Pierwsza konsekwencja to zażądanie przez urząd skarbowy zwrotu ulgi oraz ustawowych odsetek które naliczane są od dnia popełnienia wykroczenia. Drugą karą jest mandat, który potrafi wynieść nawet do 500 złotych. Warto dodać, że za dotrzymanie terminu przeglądu winny jest klient, to tak on potrzebuje dbać o dacie kontroli. Co naprawdę sprawdza serwisant?

Cóż, nazwa "przegląd techniczny" w tekście kas fiskalnych jest dość mylący. Dlaczego? Ponieważ w trakcie kontroli sprawdzane są ale te elementy kasy, które odpowiadają za ewidencjonowanie obrotów. Serwisant nie szuka usterek które mogą przychodzić na funkcjonalność całej kasy, zamiast tego łączę się ale i całkiem na wysoce wspomnianych częściach oraz ich podzespołach, których wadliwe działanie mogłoby być prestiż na nieprawidłowe wyliczanie należnego podatku.

Które są koszty przeglądu kasy fiskalnej? Za przegląd całej kasy fiskalnej, wraz z każdą stroną stawia się zazwyczaj od 100 do 300 złotych.

Ile trwa taki przegląd? Przegląd panuje w praktyce około godziny, maksymalnie dwie godziny, chce zatem w centralnej mierze od serwisanta. Absolutnie nie musimy zawozić naszej kasy do serwisu, zamiast tego możemy poprosić by osoby dorosłe za przeprowadzenie tej czynności przybyły do naszej firmy, istnieje więc wprawdzie liczone jako dodatkowa usługa, przez co ponosimy dodatkowe opłaty. Warto przypomnieć, że do wykonania audytu jest odpowiedni jedynie serwisant wprowadzony do książki serwisowej. Stanowi toż dane tym, że każde dokonane przez serwisanta działanie powinno zostać napisane do książki serwisowej. Wpisy też pragną być oczywiste, potwierdzone podpisem pracownika firmy a ostemplowane jego pieczęcią. Pamiętanie o tej procedury jest nader istotne, ponieważ kursy tego przedsiębiorstwa nie są ogromne, a moment przeprowadzenia przeglądu technicznego nie trwa długo.